נזיקין; תאונות דרכים

אדם שנפגע בתאונת דרכים זכאי לפיצוי כספי, כאשר אין משמעות לשאלה מי האדם האשם בתאונה. הזכות לפיצויים קיימת באותה מידה גם לאשם בתאונה וגם לחף מכל עבירה.

 

גם בתאונות קלות, בהן לא נגרם לתובע נזק, אלא למספר ימים בלבד, ניתן לקבל פיצוי בסדר גודל של אלפי ש"ח, זאת בלא צורך בהתדיינות משפטית ארוכה. במקרים אלה התובע זוכה לפיצוי הנע בין כ- 5,000 ל- 15,000 ש"ח, בעיקר בגין הכאב והסבל שנגרמו לו.

 

במקרים של פגיעה קשה עקב תאונת דרכים, קיימת אפשרות, לקבל מחברת הביטוח מקדמה של פיצויים בסמוך לתאונה, על חשבון הפיצוי הסופי – מקדמה זו נקראת תשלום תכוף. הליך קבלת התשלום התכוף איננו פשוט ומצריך ייצוג של עו"ד היודע כיצד להתנהל מול חברת הביטוח.

 

עוד חשוב להבין כי גם במקרים שהאינטואיציה הראשונית אומרת כי אין המדובר בתאונות דרכים, יש לערוך בירור פרטני במקרי ספק אלה, שכן בית המשפט הרחיב עם השנים את הגדרת תאונת הדרכים. כך למשל, בתי המשפט הכירו במקרים בהם נפגע אדם מרכב חונה, בתאונות הקורות לאנשים תוך כדי כניסה לרכב או יציאה ממנו ובפציעות הנגרמות במהלך טיפול ברכב, כתאונות דרכים.

 

אנו, בעלי ניסיון רב בניהול הליכים מול חברות הביטוח פועלים נמרצות על מנת להביא לפיצוי מקסימאלי ללקוחותינו. כמו כן, אנו מנחים את הלקוחות באילו מסמכים עליהם להצטייד לצורך הגשת התביעה, מפנים אותם לבדיקות רפואיות וחוות דעת ומלווים אותם עד לקבלת הפיצוי המירבי.

 

השירות במשרד הוא על בסיס הצלחה, כלומר רק במידה והלקוח יהיה זכאי לקבל פיצוי ישולם שכ"ט. במיקרים של תאונות דרכים, החוק מגביל את שכר הטרחה שעורכי הדין תאונות דרכים רשאים לדרוש, ולכן שכ"ט לרוב זהה בין עורכי הדין בתחום זה.

 

לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד לתאונות דרכים ללא התחייבות, נשמח לעמוד לרשותכם.